Wizyta w Gabinecie Stomatologicznym

Odwiedziny przedszkolaków w Gabinecie Stomatologicznym Pani Katarzyny Jasińskiej odbyły się w ramach realizowanego i finansowanego programu rządowego "Bezpieczna i przyjazna szkoła" oraz projektu "Przedszkolne Smyki trenują zdrowe nawyki". Spotkanie miało na celu promowanie zachowań prozdrowotnych, uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby i higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani higienistka przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego. Wyjaśniła jak się kontroluje i leczy zęby. Pokazała działanie sprzętu medycznego, urządzeń i akcesoriów potrzebnych przy wyganianiu z buzi "Robaczka- Próchniaczka". Następnie przeprowadziła na tzw. "dużej szczęce" pokaz prawidłowego mycia zębów. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe naklejki. Niektóre z nich były w gabinecie po raz pierwszy i mamy nadzieję, że przełamały lęk przed nieznanym, nabrały zaufania i będą go systematycznie odwiedzały podczas wizyt kontrolnych.