Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Każdy, kto się dzieckiem czuje,

Dzisiaj wielce się raduje.

Mały człowiek, duża sprawa

Mały człowiek ma swe prawa.

Strzegąc praw tych należycie

Układamy dziecku życie.

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypada na 20 listopada. Z tej właśnie okazji, w każdej z grup odbyły się pogadanki na temat praw dziecka, o ich potrzebach oraz roli rodziców. Przedszkolaki dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci, a także o tym co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Przedszkolaki wiedzą już, że mają prawo do uśmiechu, radości, zabawy, spokojnej nauki, ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Ten dzień był także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. Jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.