Warsztaty Cukiernicze - Kwiatowa uczta

W czwartek 17 listopada, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty cukiernicze, które poprowadziła pani Małgorzata Kalemba - Drożdż - dr biochemii, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dzieci poznały smak dzikiej róży, zapach lawendy, smakowały konfitury z fiołka, piły sok z czarnego bzu. Na postawie przedstawionych ilustracji, poznały jadalne odmiany kwiatów, którymi samodzielnie udekorowały pyszne babeczki nadziewane serkiem mascarpone z dodatkiem konfitury z płatków z dzikiej róży. Przedszkolaki zajadały storczyki, stokrotki, a także bratki. Dowiedziały się również, że jadalne kwiaty służą nie tylko jako dekoracja, ale również jako przyprawa lub jeden z głównych składników dania.

Warsztaty dla dzieci zostały sfinansowane z Programu Rządowego "Bezpieczna i przyjazna szkoła" w ramach  projektu przedszkolnego "Przedszkolne smyki trenują zdrowe nawyki".