10 listopada w naszym przedszkolu odbyły się obchody Święta Odzyskania Niepodległości. W tym dniu dominowały barwy biało - czerwone zarówno w pracach plastycznych, jak i ubiorze. Przedszkolaki recytowały "Katechizm małego dziecka", omawiały symbole narodowe, śpiewały piosenkę " Jestem Polakiem", " Polska mój kraj". Wielką niespodziankę sprawił przedszkolakom ksiądz Artur Michalski, który jest porucznikiem 20 pułku ułanów Króla Jana III Sobieskiego.Przybył na spotkanie w swoim pięknym mundurze, budząc wsród dzieci zdziwienie i zachwyt. Przedszkolaki dowiedziały się, że przed II wojną światową ułani byli najlepiej wyszkoloną formacją na świecie, każdy ułan posiadał trzy konie, na których spędzał minimun 6 godzin dziennie. Ksiądz opowiadał, że gdyby nie braki w uzbrojeniu i wyposażeniu wojsk, to jego zdaniem, Polacy wyszliby zwycięsko z kampanii wrześniowej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ułańską czapkę- rogatywkę, buty- oficerki z błyszczącymi ostrogami i wojskową pelerynę. Na koniec spotkania wszyscy odśpiewali Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego. To było pełne wrażeń spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy księdzu za tą żywą lekcję historii!