Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, rozweselać i bawić, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dzięk bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. W piątek (4 listopada), nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. Można było w nim spotkać m.in. Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę, Myszki Miki, Żółwia Franklina, Spidermena, Rycerzy, Krasnoludki, Smoka, Tygrysa, Śpiącą Królewnę, Piratów, Czarownicę i wiele innych bajkowych postaci. Aby uczcić ten dzień, zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki. Spotkanie rozpoczęliśmy odczytaniem listu zaadresowanego do dzieci od Królowej Bajek, następnie dzieci prezenowały swoje bajkowe przebrania. Później odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, brały udział w zabawach ruchowych oraz improwizacjach tanecznych do melodii z bajek. Podczas poobiedniej relaksacji słuchały bajek czytanych przez swoje panie, kolorowały ulubionych bohaterów, a także układały puzzle z postaciami z bajek. Na koniec spotkania Amelka z grupy "Jagódek" przy pomocy swojej czarodziejskiej różdżki przygotowała magiczną miksturę, co wywołało u przedszkolaków wielki zachwyt.                                           Międzynarodowy Dzien Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.