Spektakl teatralny 1,2,3 Start!

We wtorek 25 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk Zielony Melonik, który przedstawił spektakl pt. "1,2,3 Start!". Współcześnie często poruszany jest temat samodzielności dzieci. Od najmłodszych lat uczymy je podejmowania decyzji, bo przecież później, jako osoby dorosłe powinny potrafić decydować o sobie. Głównym zadaniem aktorów było ukazanie i skonfrontowanie ze sobą zachowań samodzielnych i roszczeniowych. "1,2,3 Start!" to również opowieść pokazująca, dlaczego warto słuchać rad starszych. Dzieci w wielkim skupieniu oglądały przedstawienie i brały aktywny udział w historii. Występ uświadomił im, jak ważne jest bycie samodzielnym zarówno w domu jak i w przedszkolu.Teatrzyk został sfinansowany z programu rządowego "Bezpieczna i przyjazna szkoła" i projektu "Przedszkolne Smyki trenują zdrowe nawyki".