Kulinarna Akademia Malucha cz.I-Jeżyki

"...Bo gotować dobra rzecz zdrowo no i smacznie,

Każdy z nas też chciałby być kuchareczką właśnie..."

11 października grupa  "Jeżyków" wzięła udział w pierwszych warsztatach Kulinarnej Akademii Malucha sfinansowanych z Programu Rządowego "Bezpieczna i przyjazna szkoła" w ramach projektu przedszkolnego "Przedszkolne smyki trenują zdrowe nawyki". Warsztaty zorganizowane zostały przy współpracy z Zespołem Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach.

Maluchy w małych 15-osobowych grupach uczestniczyły w praktycznych zajęciach kulinarnych pod czujnym okiem Pani Magdaleny Charchut i jej wychowanków. Nasi opiekunowie - prawdziwi szefowie kuchni - nie tylko sami wyglądali profesjonalnie lecz również zadbali w najmniejszych szczegółach o estetykę podania i  wygląd wszystkich przygotowywanych przekąsek. Przedszkolaki zostały poinformowane o zasadach bezpieczeństwa i higieny obowiązujących w kuchni. Starannie umyły ręce i zaopatrzone w stosowne fartuszki  żwawo zabrały się do pracy. Ponieważ nic tak dobrze nie smakuje jak jedzenie, które się samemu przyrządza na początek nasi podopieczni przygotowali mini pizzerinki z warzywami. Kolejną zdrową przekąską był jogurt z owocami, mus owocowy, sok ze świeżowyciskanych owoców, sałatka owocowa i na koniec babeczka z kremem i owocami. Własnoręczne przyrządzanie posiłków z małą pomocą przesympatycznych uczniów ZSAT sprawiło maluchom wiele przyjemności i było świetną zabawą.

Podczas gdy pierwsza grupa gotowała, druga zwiedzała budynek szkoły. Dzięki uprzejmości nauczycieli i uczniów ZSAT dzieci odwiedziły bibliotekę, sale informatyczną, aulę , pokój nauczycielski. Zapraszamy do galerii zdjęć.