Wizyta panów policjantów

W trzecim tygodniu września tematyka zajęć przedszkolnych dotyczy zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia. Wiek przedszkolny to dobry moment, by uwrażliwić dzieci na odpowiednie zachowanie w różnych sytuacjach zagrożenia.

W tym celu zaprosiliśmy do przedszkola tatę jednej z naszych wychowanek, który pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Sędziszowie Małopolskim. Panowie policjanci przypomnieli przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zachowania wobec obcych osób oraz numer alarmowe.Dzieci miały także okazję poznać umundurowanie i wyposażenie potrzebne w codziennej pracy policjanta. Następnie udaliśmy się na parking przedszkolny, gdzie czekał radiowóz. Przedszkolaki mogły usiąść w samochodzie policyjnym oraz posłuchać sygnałów.

Na zakończenie miłego spotkania dzieci podziękowały panom policjantom wręczając pamiątkowy dyplom.