OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W sobotę 17 wrzenia br. dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na uroczystość, która miała miejsce w hali sportowej w Kawęczynie Sędziszowskim przybyli zaroszeni goście: zastępca burmistrza Sędziszowa Młp. Wiesław Wojdon, v-ce starosta powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Bernadeta Frysztak, sołtys Wolicy Ługowej Eleonora Żurad, dzieci i ich najbliżsi. Na początku dzieci odśpiewały oficjalny hymn przedszkola pt.„Jedyneczka”, a następnie dyrektor Krystyna Surman, poinformowała wszystkich o uzyskaniu przez naszą placówkę  tytułu „Radosnego przedszkola”. Przyznawany jest on przedszkolom za kreatywność dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań,  udoskonalanie i usprawnianie procesu dydaktycznego. Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy w imieniu reprezentowanych przez siebie władz złożyli życzenia wszystkim przedszkolakom, pracownikom przedszkola i przekazami drobne upominki.

Oczywiście z Okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka na dzieci czekały liczne niespodzianki. Wychowawcy i pracownicy przedszkola wystąpili w specjalnym przedstawieniu na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” . Dzieci i rodzice mieli okazję zobaczyć nauczycieli i pracowników przedszkola w niecodziennych rolach i barwnych kostiumach. Inscenizacja wywołała na twarzach przedszkolaków wiele uśmiechu i zachwytu, żywe reakcje dzieci i liczne brawa zostały mile odebrane przez niecodziennych aktorów. W dalszej części  na dzieci czekały zabawy z animatorami, których tematem przewodnim był Meksyk. Była to doskonała okazja do zacieśniania relacji pomiędzy dziećmi , ich rodzicami i pracownikami przedszkola.