W dniu 22.06.2016r. gościem w naszym przedszkolu był pan policjant – tatuś dziewczynki z grupy „Wiewiórek”. Wygłosił on pogadankę na temat : „Bezpieczne wakacje”. Nawiązując do przeczytanego wiersza przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się na ulicy, nad wodą, w górach, podczas burzy, podróżowania samochodem, zachowania ostrożności w kontaktach z osobami obcymi itp. Przedszkolaki dzieliły się z panem policjantem swoimi przeżyciami dotyczącymi w/w tematów. Obejrzały kajdanki, czapkę i inne akcesoria policjanta. Chętnie pozowały do wspólnego zdjęcia         z gościem. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe            i lizaka.