Światowy Dzień Zwierząt

W naszym przedszkolu Światowy Dzień Zwierząt obchodziliśmy 4 października, w dzień patrona zwierząt – św. Franciszka z Asyżu. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w obchody tego święta. Przedszkolaki miały okazję poznać warunki życia, przyzwyczajenia oraz potrzeby zwierząt domowych i żyjących w różnych środowiskach przyrodniczych. Rozwiązywały zagadki o zwierzętach, naśladowały ich głosy, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych oraz wspólnie śpiewały piosenki o zwierzętach. Podsumowaniem obchodu Światowego Dnia Zwierząt była wycieczka do sklepu zoologicznego. Przedszkolaki oglądały różne gatunki ptaków, rybek i chomików. Wzbogacały swoje wiadomości na temat życia różnych zwierząt.

Głównym celem obchodu Światowego Dnia Zwierząt było uświadomienie dzieciom, że posiadanie zwierząt w domu wiąże się z troską i odpowiedzialnością za nie, gdyż zwierzę, tak samo jak człowiek potrzebuje miłości i uwagi.